Sauna fińska

Sauna pomaga rozluźnić mięśnie, sprzyja relaksowi. Poprawia krążenie krwi, oczyszcza organizm. Można korzystać z saun publicznych, jednak prywatna sauna przeznaczona tylko do użytku domowników zapewni większą intymność i lepszą higienę.
Nasze sauny przygotowane są do samodzielnego montażu poprzez swoją modułową konstrukcję. Można zbudować je w domku jednorodzinnym, a nawet w mieszkaniu (w kamienicy lub bloku) wybierając jeden z naszych modeli lub zlecić nam projekt i wykonanie.

Działanie sauny jest bardzo proste. Na piecu w saunie układa się kamienie, które rozgrzewają się do nawet kilkuset stopni Celsjusza. Oddając ciepło otoczeniu rozgrzewają pomieszczenie do żądanej temperatury (50-90 oC) w ciągu 20-30 minut w zależności do mocy zainstalowanego pieca. Wraz ze wzrostem temperatury spada wilgotność powietrza w saunie. Jeśli jednak ktoś źle się czuje w pomieszczeniu o tak niskiej wilgotności i wysokiej temperaturze może polewać kamienie wodą, podnosząc w ten sposób wilgotność i obniżając temperaturę.

Korzystać z sauny może właściwie każdy, jednak osoby z nadciśnieniem i chorobami skóry powinny zasięgnąć porady lekarza. Długość i częstotliwość kąpieli dostosowuje się samemu do własnych potrzeb.

Saunę fińską montuje się w dowolnym pomieszczeniu. Oprócz tradycyjnie łazienki można do tego celu zaadoptować np. strych, piwnicę lub część garażu. Najłatwiej zrobić to z gotowych elementów, wybierając model z naszej oferty lub zlecić nam projekt i montaż sauny "pod wymiar". Przy wyborze wielkości sauny najlepiej jest wziąć pod uwagę ile osób jednorazowo będzie z niej korzystać. Najwygodniejsze jednak są sauny, w których można się położyć. W naszej ofercie znajdują się sauny dla 1-2 osób, 2-3, czy nawet czterech osób. Większe na zamówienie.

Sauna fińska

Nasze sauny mają budowę wolnostojących kabin. Wymagają pozostawienia ok. 5 cm wolnej przestrzeni od ścian pomieszczenia i ok. 10 cm od sufitu, a w pomieszczeniu przeznaczonym na saunę powinna być kratka wentylacyjna lub otwór okienny. To w zupełności wystarczy by zapewnić odpowiednią wymianę powietrza. Podłoga na której ma stanąć sauna powinna być równa, najlepiej jeśli będzie wyłożona płytkami ceramicznymi. Ściany sauny są izolowane termicznie i zabezpieczone od wewnątrz folią aluminiową. Nasze sauny wykonane są ze świerku skandynawskiego, a elementy bezpośrednio stykające się z ciałem z osiki lub topoli. Wystrój i wyposażenie saun powinny sprzyjać wypoczynkowi. Na ławkach umieszcza się zagłówki, podkolanniki, lampy osłania się drewnianą obudową.

sauna, sauny, saunie, saunom, saunami, saunach, saunie, sauna na każdą kieszeń, megiw, infrared, sauna fińska, finska, sauna w łazience, lazienka, kąpiel parowa, kapiel, kąpiele w parze, relaks, odpoczynek, sauna sprzedaż, sauna parowa, kabina, kabina parowa, łaźnia parowa, łaźnia rzymska, kabina prysznicowa, łazienka, wanna, hydromasaż, infrarod, kabiny podczerwone, podczerwień, helo sauna, łaźnia, wyposażenie łazienek, zdrowie, sauna, sauna kit, sauna club , sauna suit, red sauna, 551   home sauna, finnish sauna, sauna construction, sauna heater, sauna massage, sauna accessory, sauna plan, portable sauna, steam sauna, sauna equipment, sauna picture, sauna stove, sauna rooms, build a sauna, tylo sauna heater, sauna sweat suit, sauna control, far infrared sauna, helo sauna, sauna room, precut sauna kit, building sauna, sauna pic